Par mums

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z/S “Aizalksnas- 2”

Saimniecība Z/S “Aizalksnas- 2” ir dibināta 2000.gada 15. novembrī, īpašniece Viktorija Bergmane. Saimniecībai ir 5 ha zeme un tā nodarbojas ar augļkopību.2001.gadā tika Iestādīti 2 ha skābo ķiršu, katrā hektārā pa 660 stādiem. 2002.gadā tika iestādīts 1 hektārs jāņogas ar 2500 stādiem.

Paralēli šīm kultūrām tiek audzēts: augļu koku, ogulāju, dārzeņu un puķu stādāmais materiāls pārdošanai, kā arī tiek audzēta un ievākta raža no pašu stādāmā materiāla. Saimniecībā tiek audzētas plašā izvēlē arī apstādījumu puķes- ziemcietes.

Tiek audzētas arī zemenes, gan ogas, gan stādi. Šī kultūra ir iestādīta un ražo 0.5 ha platībā, zemeņu stādi ir platības atjaunošanai un ir arī pārdošanai.
Man ir vēlās zemeņu šķirnes ar ekoloģiski tīri audzētām zemeņu ogām. Gadās arī tā- kad citiem audzētājiem zemenes jau ir noražojušas, manējās sāk ražot ar pilnu jaudu un šeit vēl ir ko nopirkt. Liela daļa pircēju pasūta ogas un atbrauc paši pakaļ uz saimniecību. Ir iespēja ogas salasīt arī pašiem.

Skābo ķiršu ogas Latvijas tirgū ir labi pieprasītas, un to joprojām nav tik, cik pircējiem gribētos.Uz ķiršu ražas realizāciju es skatos optimistiski, kaut vai tāpēc, ka zinu – noiets būs.

Jāņogu ražotspēja sākot ar septīto gadu ir līdz 12 kg. no viena krūma.( Zviedrijā šīs ogas ir labi pieprasītas ) Līgumu par eksportu var noslēgt, ja kravas nodrošinājums ir ne mazāks kā 30 tonnas. Kooperēsimies un būs mazāka bēda par ražas pārdošanu.
Ir arī varianti Latvijā realizēt jāņogas, bet cena ir daudz zemāka.

Mana saimniecība audzē un arī pārdod stādāmo materiālu: gurķus, tomātus, kāpostus, ķiršus, ābeles, bumbieres, plūmes, jāņogas, upenes, ērkšķogas, zemenes, avenes, kazenes, vasaras puķes un ziemcietes puķes.

Audzējam arī ekskluzīvus augus: sausserdi ( žimolostj ), citronliānu, irbenāju, plūškoku, saldos pīlādžus, korintes. Šo augu brīnumainās ārstnieciskās spējas var pārsteigt jebkuru.

Pie jebkuriem lauksaimniecības darbiem pastāv savs riska procents, ar ko es esmu rēķinājusies, tāpēc- traktortehnikas sniegtie pakalpojumi dažādos zemes darbos un ar šo pakalpojumu nopelnītie līdzekļi, savā veidā nogarantē saimniecības peļņu, tajā gadījumā, ja pavasara salnās viss nosaltu ( kaut gan tas ir maz ticams).

Comments are closed.

  • About Us

    Ut non nulla mi, eget imperdiet sem. Nam lacus ligula, venenatis vel aliquet eu, venenatis congue magna. Sed rutrum faucibus semper.

  • Recent Comments